Jdi na obsah Jdi na menu
 


POLAR AIR

16. 7. 2010

ATR-42Obrazek

Jedná se o malý turbovrtulový letoun sloužící pro krátké lety. Společnost PA používá 1 stroj tohoto typu a využívá ho na linkách OSTRAVA-PRAHA, OSTRAVA-BRATISLAVA a OSTRAVA-BRNO.

ATR-72Obrazek

Jedná se stejně jako u ATR42 o malý turbovrtulový stroj krátkého doletu využívaný u společnosti PA v počtu 3 kusů na stejných linkách jako jeho menší sourozenec ATR42.

Airbus A320Obrazek

Jedná se o středně velký letoun středního doletu využívaný u naší společnosti v počtu 2 kusů.

Airbus A380Obrazek

Jedná se o prozatím největší dopravní letadlo na světě a největší letadlo ve flotile PA. Tento letoun slouží v naší flotile v počtu 3 kusů a je používán pro dálkové charterové lety s velkým počtem pasažérů a na linku PRAHA-NEW YORK.

Boeing B737-300Obrazek

Jedná se o menší letoun středního doletu sloužící u společností POLAR AIR v počtu 3 kusů z čehož 1 nesoucí označení OK-FAN je pronajat od společnosti FISCHER AIR. Všechny tyto stroje u nás slouží pro charterové lety.

Obrazek


Boeing B737-500Obrazek

Jedná se o letoun středního doletu sloužící u naší společnosti v počtu 2 kusů ,které jsou používány pro charterové lety.

 

 

Boeing B737-600Obrazek

Jedná se o letoun středního doletu sloužící u společnosti PA v počtu 3 kusů sloužících pro charterové a dle potřeby pro linkové lety.

 Boeing B737-800Obrazek

Jedná se o letoun pro středně dlouhé lety používaný v naší flotile v počtu 8 kusů. Letoun u nás slouží na charterových Obrazekletech ( 2 letadla) ,ale také na linkových letech jako např.: PRAHA-BERLÍN, OSTRAVA-BENÁTKY, OSTRAVA-PAŘÍŽ, OSTRAVA-DJERBA (4 Obrazekletadla).2 letouny jsou zbarveny v barvách telekomunikační sítě T-MOBILE a jeden do barev CK EXIMtours.

 

 

British Aerospace146-300Obrazek

Jedná se o letoun krátkého až středně dlouhého doletu sloužící ve flotile PA v počtu 3 kusů na linkách BRNO-RHODOS, OSTRAVA-ZAKHYNTOS a PRAHA-LONDÝN.

 

Bombardier CRJ-200Obrazek

Jedná se o malý letoun sloužící v naší společnosti v počtu 1 kusu jako obchodní letoun. Letoun je využíván pro obchodní potřeby společnosti, je pronajímán či po přepracování sedadel slouží jako malý letoun pro charterové lety.

Canadair CL-601 ChallengerObrazek

Malý soukromý triskáč používaný u společnosti POLAR AIR jako soukromý letoun majitele společnosti. PA vlastní 1 kus tohoto letounu.

 

 Zimní flotila

Boeing B767-600ERObrazek

Větší letoun velkého doletu sloužící u naší společnosti v počtu 2 kusů pouze v zimní sezóně. Letoun je pronajat na období od října do března a je používán převážně na charterové lety do Karibiku.

Airbus a310-300Obrazek

Větší letoun dlouhého doletu sloužící u naší společnosti v zimním období v počtu 1 kusu pro charterové lety převážně do Karibiku.